Tarasy kompozytowe

- wykończenie
tarasy kompozytowe

Tarasy kompozytowe – wykończenie

Poprzez różnorodność znajdująca się sklepowych półkach wybór odpowiedniej materiału na taras może przyprawić o zawrót głowy. Jaki więc wybrać, aby móc cieszyć się stworzeniem przytulnego i atrakcyjnego miejsca do leniuchowania na świeżym powietrzu? Współcześnie największą popularnością cieszą się tarasy kompozytowe.

Przed zakupem materiałów warto jednak zadbać o przygotowania podłoża. Jest to niezbędna czynność, gdyż nieprawidłowo wykonane może w efekcie przełożyć się na niekorzystne działanie zmiennych temperatur czy śniegu. Warto więc zadbać o to, aby podłoże miało hydroizolację, warstwę termoizolacyjną i minimalnych spadek na zewnątrz.

Tarasy kompozytowe

tarasy kompozytoweNowoczesne tarasy kompozytowe cieszą się ogromną popularnością. Zawdzięczają to swoim licznym zaletą. Deski tarasowe kompozytowe mają bardzo wysoką wytrzymałość na warunki pogodowe. Są jednym z nielicznych materiałów, które nie są podatne na wilgoć czy też odbarwienia pod wpływem wysokiego nasłonecznienia. Ten materiał jest również odporny na zarysowania oraz pod wpływem wody nie robi się tak bardzo śliski jak kafle czy gres.

Tarasy kompozytowe przede wszystkim są nowoczesnym oraz bardzo estetycznym rozwiązaniem. Wyglądają bardzo efektownie dzięki możliwości dopasowania długości desek do własnych wymiarów. Dzięki temu możemy uniknąć wielu łączonych desek. Deski tarasowe kompozytowe są bardzo uniwersalnym rozwiązaniem. Pasują do każdego ogrodu oraz producenci oferują je w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej.

Inne możliwości

Możliwości wyboru materiału jest bardzo dużo, a jego jedyne ograniczenie stanowią nasze koszty. Tradycyjne kafle możemy zastąpić naturalnym drewnem, zaś osoby, które nie są zainteresowane impregnowaniem – powinny wybrać kafle imitujące belki. Z racji tego, że taras znajduje się nieopodal salonu, warto pomyśleć o deskach tarasowych, które kolorem przypominają panele znajdujące się we wnętrzu. Dzięki temu dodamy przestrzeni salonowi i sprawimy, że będzie świetnie prezentował się z tarasem.

W przypadku wyboru drewna musimy pamiętać o jego regularnym impregnowaniu. Jego walorem jest wygląd estetyczny, a także odporność na rozmaite uszkodzenia mechaniczne. Drogim jego zamiennikiem są kompozyty drewniane, które pomimo dużych kosztów, dają pewność, iż nie straszna będzie nam pleśń czy jakiekolwiek szkodniki.

Ciekawą alternatywą jest szlachetnie prezentujący się gres, który w porównaniu do mrozoodpornych kafli, jest bardziej trwały. Ponadto dostępny jest w większych rozmiarach, co z kolei przekłada się na mniejsza ilość zastosowania fug.

Miłośnicy kamienia naturalnego mogą zdecydować się na jego wykorzystanie na tarasie, jednak należy mieć na uwadze, że niezbędna będzie ochrona przed utratą koloru i wnikaniem brudu wykorzystując impregnaty. Zamiennikiem tradycyjnego kamienia może być kostka, dzięki której możemy stworzyć rozmaite wzory i łączyć kolory. Co ciekawe, jest ona bardzo wytrzymała i nie wiąże się z ich specjalistyczną pielęgnacją.